Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sınav sonrası stres atmak için neler yapılabilir?

186
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sınav sonrası stres atmak için neler yapılabilir?

Yine hayal kurmak iyi bir yöntem olacaktır, öğrenci bu kez kendisini sınav sonuçlarının açıklandığı ana ve ortama odaklayabilir. Orada kendisini görebilir, tüm duyu organları ve sistemleriyle kendisini sınav sonucunu öğrendiği ortamda hissedebilir, her ne görüyorsa görebilir, ne işitiyorsa işitebilir ve tüm duygularıyla hissedebilir. 


Ve sonuç açıklandığında, eğer bunu biri söz ile söylüyorsa, onun sesini kulağında duyarak istediği notu ya da sonucu aldığını duyabilir. Eğer yazılı bir şekilde okuyorsa, internetten ya da ilgili kanalda kendi isminin yanında istediği almış olduğu notu ya da sonucu görerek hayal edebilir, kısacası sınav sonucunu öğrendiği anla ilgili olarak her nerede ne yaşamak istiyorsa o yaşamak istediği durumu şimdiden gerçekmiş gibi canlandırabilir. 

Tabii yine burada da önemli olan nokta, öncelikle sınavda elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan emin olmaktan geçecektir. Olumlu hayal kurmak stres ile başa çıkmanın en etkili yoludur, çünkü aslında stres de bir illüzyondur, biz bunu olumlu hayal kurma ile pozitife çevirmeye odaklanırız ve düşünce gücünün sonuçlara olumlu etkisini bekleriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat