Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sık yaşanan bayılmalar hangi hastalıkları akla getirmeli?

16,281
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sık yaşanan bayılmalar hangi hastalıkları akla getirmeli?

Sık sık bayılma sorunuz varsa, bunun nedeni metabolik hastalıklardan, diyabetten kaynaklanabilir. Detaylar için videomuzu izleyin.

Bayılma bazen ciddi hastalıkların habercisi olabilir ama kalp veya beyin ile ilgili ciddi hastalıklar ortaya çıktığında beraberinde başka problemler de gelir. 

Bazen kalpte ritim bozukluğu olunca başka problemler dikkat çekmez, kalpteki ritim bozukluğundan beyne kan iyi gidemediği için bayılma gerçekleşebilir ve burada tek bulgu bayılma olabilir. Bu nedenle bu durumda EKG çektirip, buna dikkat etmek gerekir. Hayatta karşımıza daha çok çıkan bayılma nedenleri kan şekeri düşüklüğüne bağlı bayılmalar veya psikolojik bayılmalardır. 

Kan şekeri düşüklüğü diyabetin habercisi olabilir. Özellikle ailesinde diyabet öyküsü olanların bu ihtimal aklına gelmelidir. Bu nedenle bazı şeylere dikkat etmek gerekir.

Diyabet belirtileri
- Sık acıkma
- Yemekten 2 - 3 saat sonra tatlı yeme isteği
- Yemekten sonra halsizlik

Bu belirtiler ile birlikte bayılma gerçekleştiğinde bu durumu incelemek gereklidir. 

Onun dışında hayatta karşımıza çıkan psikolojik bayılmalar vardır. Daha çok kadınlarda görülür. Hassas, duygularını çok belli etmeyen, kendi içinde tutan, çevresinden çok ilgi göremeyen kadınlarda ortaya çıkabilir. 

Bir de nörolojik olarak sık bayılma, epilepsi kaynaklı olabilir. Epilepsi ilaçlarla tedavi edilebilir, baskılanabilir ama her zaman çok iyi sonuçlar alınamayabilir ya da hasta ilaçlarını düzenli şekilde kullanmayabilir. Bu durumda sık sık bayılmalar gerçekleşir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat