Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sık yapılan diyet hataları nelerdir?

2,604
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sık yapılan diyet hataları nelerdir?

Karşılaşılan en sık diyet hatalarından biri suyu az içmektir. İnsanların su içme alışkanlığı çok fazla oturmuş değildir. Bunun nedenlerinden biri başka sıvıların daha fazla tüketimidir. Kola, şekerli içecek, kahve ve çayı sık tüketenler az su içerler. 


Günün sonunda bu tarz kişiler çok az su içerek günü geçirmiş olurlar. Bunu idrar renginin çok açık renk olmasıyla da anlayabiliriz. Kişiler bu şekilde ihtiyaçları kadar suyu tüketmiş olurlar. 2. hata öğün atlamaktır. Öğün atlayan kişiler bir sonraki öğünde daha fazla yemek tüketmiş olurlar. 

Bu şekilde beslenmek kan şekerinin aniden düşmesi ya da yükselmesine neden olur. 3. en sık yapılan hata ise porsiyon kontrolü ile ilgilidir. Kişi büyük porsiyonlar tüketerek kilo alır. 

Yenilen şeyin kalorili olmasından ziyade büyük porsiyon olması kilo almaya en büyük etkenlerden biridir. 4.sü ise psikolojik olarak doymama durumudur. Kişinin önündeki porsiyondan fazlasını tüketmesi kilo almasına neden olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat