Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sık mastürbasyon yapmak boşalmayı geciktirir mi?

95,633
kez izlendi
Puan: 4.80 / 5
Detaylı Açıklama

Sık mastürbasyon yapmak boşalmayı geciktirir mi?

Toplumumuzda cinsel yaşam çoğu zaman geç başladığı gibi genellikle birçok erkekte mastürbasyon ile başlar. Ergenlik döneminde çoğu erkeğin cinsel hayatı mastürbasyon ile başlar.

Mastürbasyonun farklı çeşitleri vardır ama temel olarak hem kadınlarda hem de erkeklerde genital organlara yapılan okşamalar ve temaslar mastürbasyonun temelidir.

Mastürbasyon sıklığının derecesi önemlidir. Sosyal hayatı etkileyecek kadar fazla ise mastürbasyon sıklığı zararlı hale gelir. 

Erken boşalmanın tedavisinde de mastürbasyon kullanılır ancak yanlış tekniklerle ya da zamanlaması doğru yapılmayan mastürbasyon zaman içinde erkeklerde erken boşalmaya neden olabilir.

Aşırı mastürbasyon yapmak bazı sinir bozuklukları na neden olabilir. Fazla sinirlilik, el ve kol titremesi, baş dönmesi, yorgunluk yapabilir. Bunların dışında sık mastürbasyon yapmak karaciğeri yorabileceği gibi seksüel bitkinliğe ve ereksiyon sorunlarına da sebep olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat