Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sık kürtaj olmak riskli mi?

27,523
kez izlendi
Puan: 4.15 / 5
Detaylı Açıklama

Sık kürtaj olmak riskli mi?

Kürtaj, öncelikle bir korunma yöntemi değildir. Yani kürtajla korunulmaz. Korunma yöntemi farklıdır. Hasta onları uygulamak zorundadır. Kürtaj kişi evliyse eğer çiftin her ikisinin de istemediği bir gebelik varsa, bu gebeliğin sonlandırılması anlamına gelir. 

Kürtaj ne kadar sık yapılırsa kürtajın yapıldığı rahmin, rahim duvarının iç kısımlarındaki tabakanın incelmesi söz konusu olabilir. Bu sayı arttıkça o tabaka daha incelecektir. Daha da artarsa gebe kalmada sorun yaşanabilir. Ancak bu durum illa sorun yaşanacak anlamına gelmez. 

Eğer çok sık kürtaj yapılırsa, içerideki tabakanın aşınıp birbirine yapışması söz konusu olabilir. O zaman daha değişik sağlık problemleri ortaya çıkacaktır. 

Halk arasında şöyle bir tabir çok sık oluyor, "ilk kürtajı olan ikinci kez gebe olabilir mi" diye soruluyor. Eğer uygun yöntemle, uygun koşullarla yapılırsa hasta da koşulları yerine getirirse hiçbir zaman ikinci gebelikte sorun yaşanmaz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat