Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sigara kullanımının anne sütüne etkileri nelerdir?

17,654
kez izlendi
Puan: 3.12 / 5
Detaylı Açıklama

Sigara kullanımının anne sütüne etkileri nelerdir?

Sigara tüketimi insanın günlük vaktinden çalan bir eylem. Sigara bağımlısı olan bir insan sürekli olarak ne zaman mola vereceğini, ne zaman sigara içeceğini düşündüğü için günlük işlerini aksatarak bu zamanını sigara molasında harcıyor. Bu, bebeğini emziren anneler için de geçerli. Sigara içen anneler bebeğine daha az zaman ayırmaya eğilimli oluyor. Anne sigarayı bırakamıyorsa bunu azaltma yoluna gitmelidir. Bebeğini yeterli miktarda ve kaliteli bir sütle beslemek adına bunu yapmaya çalışmalıdır.

Sigara tüketiminin anne sütüne olan etkisi

Süt içindeki toksik maddeler ve nikotin, kalp-damar ve solunum sistemi üzerinde gösterdiği olumsuz etkiyi süt oluşturma ve salgılama sisteminde de yapar. Sigara içen annelerin beslenmesindeki aksaklığa beslenmenin kötü olması da eklendiğinde sütün kalitesinde ve miktarında azalma oluyor. Bu nedenle sigara içen anne adayları bebeklerini çok kısa süre emziriyor. Anne sütündeki kalitenin ve miktarının azalması bebekte ek gıdaya başlama aylarının daha erkene çekilmesine neden olur. Sigara tüketimi, yetersiz miktarda beslenen bebeğin ağırlığını azaltıcı yönde etki yapar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat