Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sigara kullanımı düşüğe neden olur mu?

3,617
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sigara kullanımı düşüğe neden olur mu?

Hamilelik ana rahminde başladığı zaman gözle görülemeyecek kadar ince olan kılcal damarlar embriyonun orada tutunmasını sağlamak için embriyoya kan götürüyor.  Kılcal damarlar çok küçük ve ince olduğundan içinden geçen kanda en ufak bir toksik madde olursa bebeği olumsuz etkileyebilir.

 

Kılcal damarlar nikotinin etkisiyle daraldıkları zaman bebeğe yeterli miktarda kan gitmeyebilir. Sigara içen anne adaylarının kan, oksijen basıncı daha azdır bu nedenle bebeğe giden oksijen miktarı azdır.

 

Gebeliğin erken dönemlerinde, bebeğin kan ihtiyacının bu kılcal damarlar tarafından karşılandığı dönemde eğer kılcal damarlar yeterince kan pompalamıyorsa, içindeki oksijen ve besin maddeleri bebek için yetersizse düşük riskiyle karşılaşılabiliyor.

 

Düşüğün nedeni olarak ?anne ve babadan gelen kromozomlar sağlıklı bile olsa birleşirken kromozomları yanlış birleşmiştir.? diyoruz, ama ne yazık ki sigara söz konusu olduğu zaman normalde sapasağlam doğacak bir bebek sigaranın etkisiyle düşebiliyor.

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat