Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sevişmenin amacı yalnızca orgazm olmak mı?

103,271
kez izlendi
Puan: 4.58 / 5
Sevişmenin amacı yalnızca orgazm olmak mı?
Orgazm bir sevişme için tek hedef değil. Sevişmekten ve seksten söz ederken en önemli şey iki bedenin uyum içinde keyif alarak hareket etmesi, birbirine keyif vermesi ve keyif alması. Sekste bireyler kendi bedenlerinden sorumludur. Kendi bedenlerinin karşı taraf tarafından nasıl yönlendirileceğine sekste yine bireyler bir takım ipuçları verirler. Biz buna beden dili diyoruz.

Sevişme ağırlıkta beden dili ile olur ve ısrarla üstünde durduğum okşamak ve gözünün açık olması tanımları bununla ilintili. Çünkü bedenin dilini okşarken dokunurken ve bir de bakarken yakalarsınız. Orgazm tek başına seks için bir şey ifade etmiyor. Çünkü o zaman çok teknik bir şeyden söz ediyoruz.

Orgazma teknik olarak el ile de ulaşılabilir

Orgazma mastürbasyonla da, günübirlik ilişkiyle de, paralı seksle de ulaşabilirsiniz, yani teknik manada boşalabilirsiniz. Kadın için de geçerli bu, erkek için de geçerli. Burada sözün ettiğimiz o keyif, o alınan hazzın bütünlüğü ve yoğunluğu, yani sürecin kendisi.

Teknik sonuç önemli değil

O sürecin kendisi kaliteli değilse varılmış olan noktanın hiçbir anlamı yok. Çünkü bunu elinizle de, vibratörle de, herhangi bir penisle de ya da herhangi bir vajinayla da sağlayabilirsiniz. Burada tamamen teknik bir durum var. O bütün keyfin kendisinde. Asıl olarak keyfin kendisinin içini doldurmak lazım.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat