Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sevgilimden ayrıldım, ne yapayım?

7,505
kez izlendi
Puan: 1.57 / 5
Detaylı Açıklama

Sevgilimden ayrıldım, ne yapayım?

Ön ergenlikte, ergenliğin ara dönemlerinde ve ilerlemiş yaşlarda ayrılık sonrasındaki davranış biçimleri birbirinden farklıdır.

Bu bir genelleme olmasa da ergenlik döneminde yaşanan ilişkilerin sağlıklı bağlarla kurulduğu söylenemez. Kişinin ruhsal ve bedensel olarak kendini tanımaya çalıştığı ergenliğin ilk dönemlerinde tam anlamıyla ilişki yaşanmaz. Bu dönemde kişinin onay alma ve benliğini tamamlama gibi ihtiyaçları vardır.

Tam olarak bir ilişkiye hazır olup biriyle sevgili olduysanız ancak bu ilişki bittiyse ilişkinin gerçekten tamamlanıp tamamlanmadığına bakmalısınız. İlişkiniz bir anlık öfke ile ya da kendinizi yeteri kadar ifade etmeden bitmiş olabilir. İlişkinizi yarım olarak bırakmamalısınız.

Karşı tarafa içinizden geçen her şeyi söylediyseniz ve ilişkiniz gerçekten bittiyse öncelikle bir süre kendinizi dinlemelisiniz. Biten ilişki sonrasında hemen yeni ilişkiye başlamak veya acı çekmemek için çeşitli şeyler denemek doğru değildir. İlişki somut olarak bitmiş olsa bile içinizde bir şeyler bitmemiş olabilir. Bu dönemde üzülmek, sürekli onu düşünmek, ayrılık acısı çekmek, ağlamak ve uyuyamamak ayrılığın normal seyridir.

Kişi her ayrılıktan sonra kendisini dinleyip acısını tanımalıdır. Sevgiliden ayrılık sonrasında hayatın akışı içinde arkadaşlarınızla daha sık vakit geçirerek ve çeşitli aktivitelerle ilgilenerek acınızı azaltabilirsiniz.

Ayrılığın üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen hala uyku, dikkat ve iştah problemleri yaşıyorsanız, yaptığınız hiçbir şeyden zevk almıyorsanız uzman desteği almanızda fayda vardır.

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat