Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Seul'de nereleri gezelim?

1,046
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Seul'de nereleri gezelim?

Seul, Gangbuk ve Gangnam olmak üzere iki bölgeye ayrılır.

Seul çok güzel ve önemli beş tane saraya ev sahipliği yapar. Birbirine yakın yerlerdeki bu sarayları mutlaka görmeniz tavsiye edilir. 1986 Asya Olimpiyatları ve 1988 Seul Olimpiyatlarının düzenlendiği olimpik parkı görmeniz tavsiye edilir.

Güney Kore
'ye gitmişken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Budist tapınakları da yer alır. Özellikle Şaman tapınağı ve Invang Dağı'ndaki Invang tapınağı turistlerin çokça ziyaret ettikleri yerler arasındadır.

Seul'e gitmişken görülmesi gereken bir diğer yer de devlet tarafından Seul'un en değerli ulusal hazinesi kabul edilen ve Güney Kapısı anlamına gelen Namdaemun'dur.

1910 - 1945 yılları arasındaki Japon işgalinin izlerini taşıyan Seodaemun hapishanesi de görülmesi gereken yerlerdendir. Ancak, bu hapishaneyi ziyaret etmek isteyenlerin yanlarında küçük çocuk bulundurmamaları tavsiye edilir. En güzel Seul manzarasını izlemek için bir tepe üstündeki Seul Kulesi'ne çıkabilirsiniz. Bu kuleye gitmek için yürüyebilirsiniz ya da teleferik veya taksi kullanabilirsiniz.   

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat