Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ses kısıklığı için hangi durumlarda ameliyat gerekir?

37,040
kez izlendi
Puan: 4.34 / 5
Ses kısıklığı için hangi durumlarda ameliyat gerekir?
Ses kısıklığı uzun süre devam ettiğinde ve tedaviye rağmen örneğin nodül ortadan kaybolmadığında ameliyat düşünülebilir. Özellikle uzun süre sesini yanlış kullanan insanlarda davranış tedavisine gitmeyen örnek olarak ses eğitimine gitmeyen insanlarda nodül çok kolay ortaya çıkabilmektedir. 

Ses teli nodülü kalıcı olarak görüldüğünde ameliyat planlanabilmektedir. Bunun dışında guatr ameliyatlarında kalıcı olarak ses teli siniri zedelenen insanlarda yeniden sesin restorasyonu amacıyla tropilasti denilen ses tellerinin konumunun ve şeklinin değiştirilmesi ameliyatları da yapılabilir. 

Hastanın ses kısıklığının nedenine göre tedavi verilir eğer medikal tedavi, davranış tedavisi ve diğer tedavilerle ses kısıklığı ortadan kaldırılamazsa ortada cerrahi ile çözülebilecek bir durum varsa ameliyat planlanır.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat