Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Serviks kanserinde robotik cerrahi yöntemi nasıl uygulanır?

7,845
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Serviks kanserinde robotik cerrahi yöntemi nasıl uygulanır?

Halk arasındaki adı ile rahim ağzı kanseri olarak bilinen serviks kanseri rahmin hemen yanında, giriş bölümünden kaynaklanan bir kanserdir. Serviks kanseri tedavisinde hasta eğer uygun aşamada gelmişse, hastaya cerrahi tedavi uygulanabilir.  Cerrahi tedavi için de elimizde açık cerrahi ve kapalı cerrahi seçenekleri bulunmaktadır. Kapalı cerrahi seçenekleri içinde laparoskopik ve robotik cerrahi bulunur. 

Robotik cerrahide laparoskopik cerrahiden farklı olarak el bileği hareketlerini çok daha öteye taşıyabilen teknolojiler vardır. Bu teknoloji sayesinde elin titremesi gibi faktörler de ekarte edilir, cerrahi müdahaleler çok hassas bir şekilde yapılabilir. Normal rahim ameliyatlarından veya rahim kanserlerinden farklı olarak rahim ağzı kanserinde rahmin çevresindeki bağlar ile birlikte çıkarılması gerekir ve lenf nodları da temizlenmelidir. Özellikle lenf nodlarının temizlenmesi işlemi esnasında cerrahi işlem önemli büyük damarların çevresinde gerçekleştirilir. Bu işlemler sırasında robotik teknoloji çok daha güvenilir bir cerrahi uygulama imkanı sağlar. Aynı zamanda kan kaybı daha azdır ve bu hastaların ameliyat sonrasında iyileşme ve taburcu olma süreleri çok daha kısalır. Bu tür avantajları ile diğer cerrahi seçeneklerin önüne geçmeyi amaçlarız. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat