Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sertleşmeme sorunu (ereksiyon sorunu) nedir?

14,066
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sertleşmeme sorunu (ereksiyon sorunu) nedir?

Ereksiyon sorunu halk arasında sertleşmeme, diğer bir adı ile iktidarsızlık olarak tanımlanabilir. Normalde tanımlarsak, hastanın penis sertliğini ilişki için uygun seviyede sağlayamaması veya sağladığı zaman ilişkiyi devam ettirebilecek sertliği koruyamamasıdır. Buna neden olan birtakım organik veya psikolojik faktörler vardır. 

Organik faktörler arasında damar faktörleri, hormonsal faktörler yani erkek hormon faktörlerinde yetersizlik veya başka faktörlerin devreye girmesi, kullanılan ilaçlar, günlük alışkanlıklar; diyabet, hipertansiyon, kronik karaciğer veya böbrek hastalıkları gibi sistemik hastalıklar vardır. Bunların hepsi ayrı ayrı değer taşır. Bu tip hastalarda birden fazla faktör olduğu için bu hastaların organik olarak ayrı bir şekilde başka branşlar tarafından da değerlendirilmeli ve tedavi sürecine girilmelidir. 

Sertleşme sorunu yaşayan kişide organik faktörler yoksa, sertleşme sorununa neden olabilecek psikolojik faktörler, performans anksiyetesi gibi sorunlar araştırılmalıdır. 

Tabii ki hastanın geçirdiği ameliyatlar da sertleşme sorununa yol açabilir. Örneğin prostat kanseri nedeniyle ameliyat olmuş bir hastanın sinirleri de zarar gördüğünden sertleşme ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir, sertleşme çok iyi bir şekilde gerçekleşemeyebilir. 

Penisin içindeki süngerimsi dokuda bulunan boşlukların atardamarlar tarafından yeterince kanla doldurulamaması veya doldurulduktan sonra bu genişleyen boşlukların toplardamara bası yapamamasından dolayı ereksiyonun bütünlüğünün sağlamaması durumu oluşur. Bizim için esas olan nokta peniste iktidarın yani ereksiyonun sağlanması için gerekli olan bu fizyolojik bütünlüğün korunmasıdır. Hastada herhangi bir şekilde psikolojik sorun da ortaya çıkmış, performans kaygıları söz konusu hale gelmişse, hastanın tüm bu süreçlerde motive edilmesi ve gerekirse psikolojik destek alması da önemlidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat