Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sertleşme sorunları tedavi edilmeden geçebilir mi?

89,562
kez izlendi
Puan: 3.91 / 5
Detaylı Açıklama

Sertleşme sorunları tedavi edilmeden geçebilir mi?

Zaman zaman ortaya çıkan sertleşme sorunları kişinin başka bir şey yapması, başka bir partnere yönelmesi veya aynı partnerle birlikteyken birden bire ortadan kaybolabilir. 

Sertleşme sorunu sürekli olması durumunda tedavi gerektirir. Erkeklerin kısa dönemler halinde cinsel isteksizlik ve sertleşme sorunu yaşamaları normaldir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, uzun süre devam eden sertleşme sorununa karşı bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Organik veya psikolojik sebeplerle yaşanan sertleşme sorununa karşı bir ürologtan, bir psikiyatristten veya bir psikologtan destek alınmalıdır. Sertleşme problemi farmakoterapi (ilaç desteği) ve psikoterapi yöntemleri ile tedavi edilebilen bir cinsel işlev bozukluğudur.  

Farmakoterapi yönteminde kişinin endişe ve üzüntülerini azaltıcı ilaç desteği uygulanırken, psikoterapi çift terapisi veya tekli terapi yöntemleri ile sertleşme sorunu tedavi edilir. Bazı durumlarda her iki tedavi yöntemini birlikte kullanılma durumunda olabilmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat