Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sertleşme bozukluğu için nasıl bir hormon tedavisi uygulanır?

50,921
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Sertleşme bozukluğu için nasıl bir hormon tedavisi uygulanır?

Sertleşme bozukluğu için hormon tedavisi her hasta için uygun değildir. Özellikle yaşlanan adam sendromu denen organik değişikliklerin yaşandığı belli bir yaş üstü hastalarda testosteron azlığı yaşandığı durumlarda uygulanabilir. Hepsi UZMANTV'de!


Sertleşme sorunu, yeterli cinsel ilişki için gerekli olan penis sertleşmesini sağlayamama durumudur. Hormon tedavisinde öncelikle doktor hastanın hormon profilini çıkarması gerekir ve hangi hormon eksik ise ona yönelik hormon takviyesi yapılmalıdır.

Hormon tedavisi sertleşme bozukluğu olan her hasta grubuna uygulanan bir tedavi yöntemi değildir. Özellikle yaşlı adam sendromu denen organik değişikliklerin yaşandığı belli bir yaşın üzerindeki hastalarda testosteron azlığı yaşandığı durumlarda uygulanır. Hormon tedavisi enjeksiyon, ağızdan alınabilen ilaçlar veya deri üzerine sürülebilen jel formları mevcuttur. 

Eğer hastada organik bir problem varsa uygulanan hormon tedavisi bu problemin bastırılmasına neden olabilir. Hormon tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey 50 yaş grubu hastalarda prostat kanseri açısından çok dikkatli muayene yapılmalıdır. Prostat kanseri olan 50 yaş üstü erkeklere uygulanan hormon tedavisi kanserin ilerlemesine neden olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat