Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Selfie makyajında cildin pürüzsüz görünmesi için ne yapmak gerekir?

313
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Selfie makyajında cildin pürüzsüz görünmesi için ne yapmak gerekir?

Selfie makyajı yaparken cildimizin pürüzsüz görünmesi için, eğer cildimiz problemliyse, biraz daha yoğun kapatıcılı ürünler tercih etmelisiniz.  Ancak cildinizde bir problem yoksa, daha likit, daha soft bir ürün kullanabiliriz.

- Cildiniz, problemli ise, çektiğiniz selfie'de pürüzsüz görünmesi için biraz daha yoğun, patakrem tarzı bir ürün kullanın. Bütün yüze eşit şekilde yayın. 
- Kullanacağınız fondöten mutlaka kendi ten renginize uyan bir renk olmalı. Yarım ton açık veya yarım ton koyu fondöten kullanın. Daha fazla ton farkına kaçmayın. Aksi durumda yüzünüzde maske gibi duracaktır. 
- Fondöten uygulamasının ardından pudra uygulaması yapın. Bu yüzünüzdeki parlamayı önleyecek, selfie fotoğraflarının daha iyi çıkmasını sağlayacaktır. Pudra olarak taş pudra ya da toz pudrayı tercih edebilirsiniz. Yoğun bir fondöten uygulaması yaptıysanız taş pudrayı seçebilirsiniz. Ancak likit bir fondöten seçtiyseniz, daha katı bir pudra olan toz pudrayı tercih edin.
- Pudra uygulaması ile selfie makyajının zeminini hazırlamış oldunuz. Ancak bu uygulamadan sonra yüzünüz soluk olacağından allık uygulaması yapmanız gerekir. 
- Allık için doğal renkleri kullanın. Hafif bir pembe ya da şeftali tonlarını kullanabilirsiniz. Uygulamayı elmacık kemiklerinde gerçekleştirin.
- Allığı çok yoğun kullanırsanız fotoğrafta fazla görünür. Fotoğrafta daha doğal bir görünüm için daha hafif allık uygulaması gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat