Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Selfie makyajı yaparken nelere dikkat edelim?

468
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Selfie makyajı yaparken nelere dikkat edelim?

Selfie makyajı yaparken özellikle cildinizin pürüzsüz olması gerekiyor. Böylece fotoğraflarda daha güzel çıkarsınız. Bunun için de eğer cildinizde problem varsa, muhakkak birazcık daha koyu kıvamlı bir fondöten tercih edin. Cildinizde herhangi bir sorun yoksa, daha likit, soft bir fondötenle yüz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. 

Fondöteni sürdükten sonra üzerine muhakkak bir pudra uygulaması yapın. Çünkü fondöten biraz daha yağlı bir ürün olduğundan cildinizde parlama yapar. Bu da selfie fotoğrafta patlama olmasına neden olur. Pudra uygulaması bu parlamayı önler. 

Pudra uygulamasının ardından göz kapağına açık bir renkle far uygulaması yapın. Daha sonra bakışları derinleştirmek için kirpik diplerine kalem sürün veya eyeliner uygulayın. Eyeliner daha net, sert bir görüntü verir. Bu nedenle fotoğrafta yaratmak istediğiniz ifadeye göre kalem ya da eyeliner seçin. Ardından kirpiklerinize bolca rimel sürün. Böylece gözleriniz daha güzel görünecek, ön plana çıkacaktır. 

Makyajınızı tamamlamadan önce yanakları renklendirmek için özelikle daha doğal, yumuşak bir görüntü elde etmek istiyorsanız pembe veya şeftali tonlarında hafif bir allıkla renklendirin. 

Son aşamada dudak makyajını yapın. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız, sedefli rujları tercih edebilirsiniz ancak daha yumuşak bir görüntü, dudaklarınızı daha geri planda kalmasını istiyorsanız mat ve açık renk tonlara yönelin. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat