Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Seks yapmaktan korkuyorum, doktora gitmem gerekir mi?

2,345
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Seks yapmaktan korkuyorum, doktora gitmem gerekir mi?

Cinsel ilişki korkusu ve cinsel sağlık ile ilgili bilgi almak için videoyu izleyebilirsiniz. Yeni evlenen çiftlerde cinsel birliktelik girişiminde bazı sorunlar yaşanabilir, erkeğin kaygı duyması sertleşme sorunu yaşamasına, kadında ise canı yanacağı ve çok fazla kanama olacağı endişesi cinsel birleşmeden korkuya neden olabilir. Kadının korkuları olduğunu eşine söylemesi ve erkeğinde anlayışla karşılaması her iki taraf için de rahatlatıcı olabilir. 


Eşlerin aralarında konuşamadıkları durumlarda mutlaka bir uzmandan tıbbi destek alması gerekir. Cinsel ilişkiden korku ve kaydı vajinismus olma riskini arttırır ki evli bir çiftin cinsel birleşme yaşamaması gibi bir durum olamaz. 

Erkekte bir cinsel ilişkiden korku ve kaygıya bağlı sertleşme sorunu yaşıyorsa ve bu durumu eşi ile paylaşamıyorsa eşi ile cinsel birleşmeden kaçmaya başlar ve bu durum çiftler arasında ciddi sorunlara neden olabilir. Bu gibi durumlarda ilk olarak karşılıklı konuşulmalı, sorun çözülemiyorsa mutlaka bir uzmandan yardım almak gerekir.

Bunların dışında seyrekte olsa özellikle kadınlarda daha sık görülen (aversiyon) erkeğin cinsel organını veya meniyi gördüğünde tiksinme durumudur. Bu durum istem dışı gerçekleşir ve bir uzmandan yardım alarak çok rahat giderilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat