Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Seks yapma korkusu neden olur?

6,483
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Seks yapma korkusu neden olur?

Cinsel ilişkiye girme korkusu hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu videoda bulabilirsiniz.


Seks yapma korkusu cinsellik ile ilgili yeteri kadar bilgi sahibi olmamadan kaynaklanır ve bunun sebebi baskıcı ortamlarda yetişme, cinsel eğitim eksikliği ve cinsellikle ilgili yanlış bilgilendirme (çok ağrılı ve çok kanamalı) seks yapma korkusuna neden olabilir. 


Erkeklerde de ilk gece korkusu görülebilir, mesela o güne kadar bir cinsel deneyimi olmamışsa heyecana bağlı sertleşme sorunu yaşayabilir, buna balayı empotansı denir. Bunun sebebi duyulan kaygıya bağlı olarak beynin uyarılamamasıdır. 

İlk kez yaşanacak cinsel ilişkide kaygı seviyesini kontrol etmek gerekir, ilk geceye gereğinden fazla önem vermek, abartmak ve endişe duymak kadınlarda vajinismus, erkeklerde ereksiyon (serleşme) sorunları yaşanabilir.

İlk birliktelikte önemli olan karşılıklı iletişimi doğru kurmak, kendinizi doğru ifade etmek, kaygılarınızı ve meraklarınızı paylaşmak bu süreçte size yardımcı olur.

Karşılıklı konuşularak aşılamayan durumlarda destek alabileceğiniz uzmanlara başvurmanız kaygı ve korkularınızı yenmenize yardımcı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat