Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Seks yapma korkusu daha çok kimlerde görülür?

5,288
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Seks yapma korkusu daha çok kimlerde görülür?

Cinsel ilişki korkusu hakkında merak ettiklerinizi bu videoda izleyebilirsiniz. 


Cinsel ilişkiden korku kadınlarda daha sık rastlanan bir durum olsa da erkeklerde de görülebilir. Çocukluktan itibaren cinsel organın pis olduğu, bakılmaması gerektiği veya cinselliğin ayıp olduğu şeklinde yetiştirilen kişilerin çoğunda ilk gece korkusu veya cinsel ilişkiden korkma çok sık görülebilir. Bunların yanı sıra ilk geceyle ilgili duyduğunuz öyküler, arkadaşlarınızın anlattıkları veya yakınlarınızın evlenmeden önce söyledikleri kaygı ve cinsel ilişkiden korkma duygusu oluşturabilir. 

İlk cinsel deneyimini bir genel evde yaşayan erkek travmatik bir durumla karşılaştıysa (sertleşme sorunu) bu  ilişkiye girdiği kadına karşı duygusal bir şey hissetmediğinden kaynaklanır. Yaşanılan bu travmatik olay kişi üzerinde kaygı olarak devam eder ve bu durum her cinsel ilişki öncesinde aynı korkuyu yaşamasına neden olur.
İlk gece korkusunu yenmek için çiftler ilk olarak bu konuyu aralarında konuşmaları ve konuyu konuşarak çözmeye çalışmalarıdır. Aşılamayan sorunlar için mutlaka bir uzman doktordan yardım alınmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat