Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Şehir içinde trafiğe yakalanmamak için neler yapabiliriz?

1,632
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Şehir içinde trafiğe yakalanmamak için neler yapabiliriz?

Şehir içi trafiğinde hızlı yol almak istiyorsanız sabah ve akşam erken saatlerde yola çıkarak trafikten uzak durabilirsiniz. Çıkış saatlerinizi mesai bitimi, kamu kurumları civarındaki yoğunluğu ve okul çıkış saatlerini göz önünde bulundurarak ayarlamanızda fayda vardır.

Okulların bulunduğu noktalarda servis araçlarından dolayı ciddi trafik yoğunluğu yaşanmaktadır. Çıkış saatlerinizi okul giriş - çıkış saatlerinin öncesi veya sonrasına denk getirirseniz trafiğe daha az takılabilirsiniz.

Saat 10'dan sonra trafikte yoğunluk azalmaya başlar. Sabah 07:00 - 09:00, akşam 16:00 - 20:00 saatleri arasında bir zorunluluğunuz yoksa trafiğe çıkmamaya çalışın.

Toplu taşıma araçları

Ulaşmak istediğiniz yere kesinlikle gitmeniz gerekiyorsa ve trafiğin yoğun olduğu saatlere denk geliyorsa metro ya da tramvay gibi raylı sistem vasıtalarını kullanabilirsiniz. İstanbul?da metrobüs kullanmak da trafikte geçireceğiniz vakti kısaltacaktır. Aracınızı uygun bir yere park ettikten sonra bu araçlardan biriyle yola devam ederek gidiş sürenizi kısaltabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat