Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

San Francisco'da mutlaka görülmesi gereken yerler nerelerdir?

11,003
kez izlendi
Puan: 4.88 / 5
Detaylı Açıklama

San Francisco'da mutlaka görülmesi gereken yerler nerelerdir?

San Francisco'da çok fazla gezilecek yerlerdir. Tüm bu gezilecek yerleri çok kısa zamanda gezebilirsiniz. Sahilden başlayacak olursanız Fisherman's Wharf mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. Bu limanda pek çok dükkan, restoran ve kafeler vardır. Burada yer alan Pier 39 limanına uğrayabilirsiniz. 


En meşhur yiyeceklerden olan yengecin tadına burada bakabilirsiniz. Çok meşhur olan bir diğer lokasyon da Lombard Street adlı caddedir. Aşağıya doğru zikzaklar halinde inen bir sokaktır. Her tarafında çiçekler vardır. Alcatraz Adası ve burada yer alan Alcatraz Hapishanesi de mutlaka ziyaret edilmelidir. Sahilden bota binerek buraya ulaşabilirsiniz. 

Eğer San Francisco'yu tepeden görmek isterseniz Coit Tower denen itfaiye kulesine de çıkabilirsiniz. China Town adlı bölgeyi de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Asya kıtası dışında en fazla Çinlinin yaşadığı yer bu bölgedir. Golden Gate köprüsü üzerinde de ister bisikletle, ister yaya olarak mutlaka bulunmalısınız. Golden Gate parkı içinde yer alan Japon bahçelerinde de mutlaka vakit geçirin. Yine bilim dünyası için önemli bir merkez olan Silikon Vadisi de burada yer alır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat