Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Samsung NX Mini özellikleri nelerdir?

7,891
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Samsung NX Mini özellikleri nelerdir?

Samsung NX Mini modeliyle kompakt fotoğraf makineleri arasında kendine iyi bir yer ediniyor. NX mini fotoğraf makinesi, deri benzeri malzemeli tasarımıyla son derece şık görünüyor ve boyutları her an yanınızda taşıyabilmenize olanak tanıyor. Döndürülebilir dijital ekranı sayesinde son dönemin akımı "selfie" fotoğraf çekme deneyimini çok daha konforlu bir hale getiren NX Mini, yukarıya doğru 180 derece dönebilen ekranıyla selfie tutkunlarına da hitap ediyor.

NFC ve wi-fi desteği sayesinde özellikle tatil için uygun bir seçenek gibi görünen Samsung NX Mini, dünyanın en ince ve en hafif değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi olarak lanse ediliyor. Mini sensörü ile son derece kullanışlı bir fotoğraf makinesi. İyi netlik ve detay düzeyi yüksek görüntü kalitesi verebiliyor.

Samsung NX Mini, 20.5 megapiksel çözünürlüğünde. Arka aydınlatmalı CMOS sahibi olan makine, 13,2x8,8 mm sensör boyutunun sahibi. 9 mm f/3.5'lik lensi üzerinde bulunduran NX Mini, bu lensle 325 dakika boyunca çekim yapabiliyor. Cihazın pil ömrü ortalama.

NX Mini fotoğraf makinesi modları arasında; otomatik, akıllı, program, diyafram öncelikli, deklanşör öncelikli ve manüel modları sunuyor. Manuel çekim yaparken FN tuşunu kullanarak pek çok değiştirilebilir ayar yapabiliyorsunuz. Bunlar arasında beyaz dengesi, deklanşör hızı ve diyafram açıklığı bulunuyor. Ayrıca, resim sihirbazı, AF modu, AF alanı, yüz algılama ve flaş ayarları da mevcut.

NX Mini, doğal deri benzeri malzemeli bir gövdeye sahip. Ayrıca gövde materyallari magnezyum bileşenlerden oluşuyor. Üzerinde 3.0 inç büyüklüğünde bir ekran bulunduran makine, özellikle yukarıya doğru dönebilen bu ekranıyla kullanıma büyük katkı sağlıyor. 180 derecelik açıyla öne doğru dönebilen bu ekran sayesinde makine "selfie" çekimler için uygun bir platform. Bu arada ekran elbette dokunmatik. Ekran hassas. Arayüz Türkçe olduğundan menüler arasında da rahatlıkla dolaşabiliyorsunuz. Fotoğraf makinesi üzerinde herhangi bir vizör yok. Fotoğraf çekmek için bu ekranı kullanıyorsunuz.

Ekranın yan tarafındaki alanda gerekli menü butonları, üst kısımda ise deklanşör, güç butonu, direct link düğmesi ve gizli bir kapak altında microUSB bağlantısı mevcut. Lensin hemen yanındaki butona tıklayarak da lensi çevirip yerinden çıkartabiliyorsunuz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat