Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Samsung Galaxy S3 ile Samsung Galaxy S4 arasındaki farklar nelerdir?

9,773
kez izlendi
Puan: 3.29 / 5
Detaylı Açıklama

Samsung Galaxy S3 ile Samsung Galaxy S4 arasındaki farklar nelerdir?

Samsung Galaxy S4 ile Galaxy S3 karşılaştırması yapmak gerekirse, aslında tasarım olarak çok büyük bir fark yok. Ancak yeni telefon eski versiyonuna göre biraz daha köşeli bir hale getirilmiş. Buna göre özelliklerini maddeler halinde şöyle karşılaştırmak mümkün:

- Samsung Galayx S4, 5 inç ekranını sığdırmak için çerçevesi Galaxy S3'e göre daha ince. Samsung Galaxy S4'ün ekranı büyümüş olsa da, telefonun boyutları Galaxy S3'ünkinden fazla değil. Hatta birkaç milimetre de olsa daha küçük ve ince? Her iki telefonun uzunluğu da aynı tutulmuş. Kalınlığın 8 milimetrenin altına indirilmiş olması tabii ki Galaxy S4?ün daha rahat kullanılmasını ve taşınmasını sağlıyor.

- Samsung Galaxy S4'ün işlemcisinin çekirdek sayısı, RAM, ön ve arka kamera gibi unsurlarda yapılan geliştirmelerle eski versiyonundan farklılaştığı görülüyor. Samsung Galaxy S3 1 GB RAM'a sahipken Galaxy S4 2 GB RAM'a sahip. Bu özellik daha güçlü bir işlemciyle buluşunca yeni telefon çok daha hızlı hale geliyor.

- Mesela S3'te rehberi açarken yaşanan gecikme S3'te yaşanmıyor denilebilir. Ekran kaydırma, uygulamaların başlama süresi gibi durumlarda da hız fark ediliyor?

- Samsung Galaxy S4'ün pili de Galaxy S3'e göre yaklaşık yüzde 25 oranında daha güçlü. Ancak bu şarj süresini uzatan bir özellik değil çünkü, Galaxy s4'ün sahip olduğu yeni özellikler ciddi oranda enerji gerektiriyor.

- Samsung Galaxy S4, 13 megapiksel kamera kullanıyor. S3'ün kamerası ise 8 megapiksel. Bu anlamda Samsung'un fotoğraf ve video çekimi adına çok ciddi bir geliştirme yaptığı söylenebilir.

- Samsung Galaxy S4'ün Full HD Amoled ekranı 1080 piksel çözünürlüğünde. Galaxy S3'ün ekranı ise 720 piksel çözünürlüğündeydi. Ayrıca ekranda çizilmelere ve kırılmaya daha dayanıklı bir kaplama kullanılmış.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat