Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Samsung Galaxy Note Edge'in özellikleri nelerdir?

4,363
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Samsung Galaxy Note Edge'in özellikleri nelerdir?

Rakamlara, sayılara boğulmayan, neşesini kaybetmeyen teknoloji programı Rahşan Gülşan ile Popüler Teknoloji'nin sekizinci bölümünde, ikinci konuğumuz Samsung Galaxy Note Edge. Phablet telefonlar son dönemlerin en parlak cihazları ve herkes bunları konuşuyor. Bunda, Apple'ın da bu modaya uymasının büyük payı var ama bu klasmanı oluşturan Samsung ve alt markası Note grubu, enteresan bir ürün ile tanıştırıyor bizi. Elimizde iki adet Galaxy Note var. Bunlardan bir tanesi daha geniş ve yan tarafında enteresan bir eğim ile sonlanıyor ekran. İşte bu cep telefonu dünyasının en yeni buluşlarından bir tanesi. LG de daha önce ülkemizde Flex adı ile bir eğimli telefon çıkarmıştı. Samsung daha önce başka ülkelerde bu tarz cihazlar denedi ancak ilk kez hem Avrupa hem de Amerika'da bu kadar büyük çapta bir cihaz çıkarıyor. Telefonun yan tarafında bir eğri ekran var bu ekran başlı başına başka bir bilgi ve uygulama merkezi. Dilersek üzerindeki programları değiştirebiliyor, onu bir bilgi alma merkezi olarak kullanabiliyoruz. Bu ekran, ana ekrandan tamamen bağımsız çalışıyor. 


Samsung Galaxy Note Edge özellikleri
- 16 megapiksellik arka kamera ile selfie için yüz tanıma sistemi
- 5.6 INC Quad HD Super Amoled ekran
- 4 çekirdekli 2.7 Hhz işlemci (Snapdragon 805)
- 16 megapiksel ön kamera
- 3.7 megapiksel arka kamera
- 32 GB hafıza
- 3 GB RAM

Samsung Galaxy Note Edge, tasarımı ile farklılık yaratıyor. Note 4 kullanan biri olarak tek elle kullanmakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle bu telefonu iki elle kullanılan bir telefon olarak konumlandırmak gerekiyor. Mart 2015'te lansmanı olan Samsung Galaxy S6 muhtemelen yandaki bu eğimli ekrandan payını alacak.  

Samsung Galaxy Note Edge, tıpkı Note 4'te olduğu gibi çok yüksek bir donanıma sahip. Müthiş bir kamerası var. Arka kamerası 16 mp. Ön kamerası ise 3.7 mp. Ön kamerası düşük olsa da Samsung'un ön kamera ve selfie çılgınları için müthiş bir yazılım desteği var. Özellikle kalabalık selfieler için geniş ekran, panaromik selfie desteği veriyor. Bu da selfilerinizi çok daha eğlenceli hale getiriyor. Bu arada telefonun 16 mp'lik arka kamerası ile de selfie çekmeniz mümkün. Bunun için de mode özelliğine basıyorsunuz. Ekranda bir kare çıkıyor ve burada sizi hafızasına alıyor. Telefonu test çevirdiğinizde yüz tanıma özelliği sayesinde sizi gördüğü anda zamanlı olarak fotoğrafınızı çekiyor. Bu arada size de fotoğrafa hazırlanma zamanı kalıyor. 

Samsung Galaxy Note Edge, 32 GB hafıza ile geliyor. 3GB RAM'e sahip. Diğer tüm detaylar için videomuzu izleyebilirsiniz.

Rahşan Gülşan'ın daha önceki Samsung Galaxy Note 4 incelemesini izlemek için videoya tıklayabilirsiniz: Samsung Galaxy Note 4'ün özellikleri nelerdir?

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat