Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Salonumuzu ne renk boyatabiliriz?

162,251
kez izlendi
Puan: 4.14 / 5
Salonumuzu ne renk boyatabiliriz?
Renk seçimi kişinin yaşadığı mekâna göre belirlenir. Doğru rengi seçmek yaşadığımız yeri bizler için daha olumlu ve daha pozitif bir alana çevirmek adına son derece önemlidir. 

Kullanacağımız mekânın hangi amaca hitap ettiği, mekânın rengini belirlerken bize yardımcı olur. Örneğin, salon ve banyonun renklerinin farklı olmasının sebebi bu iki alanın kullanım amaçlarının farklı olmasından kaynaklanır. 

Salon için yapacağımız renk tercihinde dikkate almamız gereken noktalar arasında, salonun aldığı ışık düzeyi, ortada kullanılan eşyaların kendi dekorasyonlarındaki hâkim renk, tavan yüksekliği, salonun binadaki konumuna göre hangi yöne baktığı gibi noktalar sıralanabilir.

Daha rahat; huzur ve dinginlik verici bir ortam için mavi ve yeşilin farklı tonları salonda kullanılabilir. Salonumuz eğer kuzey cepheye bakıyorsa daha sarı tonların, güney cepheye bakıyorsa daha sıcak tonların kullanılıyor olması salon için daha doğru seçimler yapmamıza yardımcı olur. 

Salonun bazı duvarlarında yapılan zıt renk çalışmaları ya da ton, surton çalışmaları salona hareketlilik getirebilir. Önemli olan nokta, kişinin kendisiyle uyumlu bir renk seçerek salonuna uygulamasıdır.
Ev & Dekorasyon Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat