Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sakalımızı taramalı mıyız?

1,982
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sakalımızı taramalı mıyız?

Sakalımızı taramak doğru değildir, taramamalıyız. Mutlaka taramanız gerekiyorsa çok ince ve hassas bir fırça ile tarayabilirsiniz. Sakal uzarken cilt hassaslaşır. Eğer bu aşamada sert bir şekilde tararsanız cildi tahriş edebilir ve ciltte kızarıklıklara neden olabilirsiniz. Tahriş nedeniyle de ciltte pullanma meydana gelebilir. Hassas bir bölge olduğu için sakalın taranmasını uygun bulmuyoruz. Sakal uzadıkça incelir ve hassaslaşır. O nedenle tarayarak sakala zarar vermemeniz için sakalınızı taramayın. 


Püf noktası: Sakalı şampuanlayarak temizleyerek çok doğru değildir. Çünkü sakalı iyi durulayarak şampuandan arındıramazsanız şampuan kalıntıları sakal diplerinde birikerek kepeğe neden olabilir. Günlük sakal bakımında şampuan kullanımı kepeklenmeye neden olacağı için uygun değildir. Şampuanlar sakalda kullanılırsa cildi kurutur. Ama mutlaka şampuan kullanmak istiyorsanız mutlaka sakalınızı çok iyi durulamalısınız.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat