Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sahur menüsünde nasıl yiyecekler tüketebiliriz?

5,884
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sahur menüsünde nasıl yiyecekler tüketebiliriz?

Sahur menüsünde sizi tok tutacak yiyeceklere yönelmeniz daha uygun olur. Bunların başında kahvaltılıklar, süt ürünleri geliyor.

Az tuzlu peynirlerden hazırlanmış peynir tabakları, yumurta salatası ve yine içinde yumurta bulunduğundan sizi tok tutmaya yardımcı olacak menemen sahur sofranızı pratik ve zengin bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olur.

Peynir olarak, hafıf, az yağlı ve az tuzlu peynirler seçebilirsiniz. Bunların başına süzme peynir ve kaşar peyniri gelir. Zengin bir peynir tabağı hazırlamak isterseniz tel peynir, örgü peyniri, kahvaltılık lor gibi peynirler kullanabilirsiniz. Hellim peyniri seviyorsanız, onu kızartarak tuzunu alabilirsiniz. Mutfağınızdaki peynirlerin çok tuzlu olduğunu düşünüyorsanız, hazırdaki peynirlerinizi biraz suda bekleterek tuzunu alabilirsiniz.

Sahur sofrasında salatalık bulundurmanız da, bol su içerdiğinden çok faydalı olur. Katı yumurta da tok tutacağından, hazırladığınız yeşil bir salatanın üzerine haşlanmış katı yumurtaları doğrayarak servis edebilirsiniz.

Menemen hem kolay hem de lezzetli bir yemek seçimi olabilir. Sofranızda peynir bulunduracaksanız da seçtiğiniz peynirlerin kesinlikle az tuzlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Börek ve hamur işlerinde de kullandığınız peynirin lor gibi az tuzlu peynirlerden olmasına dikkat edin.

Videoyu Göster

Yeme & İçme Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat