Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sağlığımız için sütyen seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

11,853
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sağlığımız için sütyen seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Meme sağlığının korunması için sütyen seçimi çok önemlidir. Sütyen seçimi yaparken en önemli nokta memelerin sütyene tam olarak oturmasıdır. Bunun için de kadınların meme ölçülerini doğru bilmeleri gerekiyor. Yani sütyen satın almaya giderken hangi sütyen ölçüsünün çok iyi bilinmesi şart.

Sütyen için meme ölçüsü almanın en sağlıklı ve doğru yolu şöyle:

- Üzerinizde kıyafet ya da sütyen yokken bir mezura yardımı ile tam olarak meme çevresi ölçülmeli ve bu bir kenara not edin.

- Bundan sonra tam meme altından bir kez daha ölçün ve bunu da not edin.

- Bu iki ölçü arasındaki fark sizin cup (kap) ölçünüz.

- İlk ölçtüğünüz meme çevresi ise sizin sütyen bedeniniz oluyor. Bu ölçülerle sizin için sütyen bedeninizi hesaplayan birçok internet sitesi bulmanız mümkün.  

Sütyen alırken doğru ölçü kadar doğru ve sağlıklı modeli tercih etmek de son derece önemli. Mümkün olduğunca baleni ince, içinde dolgu olmayan, taşıyıcı lastikleri kalın sütyenler tercih edilmeli. Hatta mümkünse baleni olmayan ve memeleri iyice kavrayan sütyen modeli seçimi de yapılabilir. Göğüsler çok büyük değilse baleni olmayan ve kupunun iç kısmında küçük taşıyıcı yastıkları olan sütyenler de tercih edilebilir.

Sütyen seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında sütyenin yapıldığı malzemeler de çok önemlidir. Bu nedenle özellikle günlük kullanım için pamuklu kumaştan yapılmış sütyenler tercih edilmesi gerekir. Bunlar cildin nefes almasını sağladığı için sağlıklıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat