Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sado-mazoşizm nedir?

65,262
kez izlendi
Puan: 4.34 / 5
Detaylı Açıklama

Sado-mazoşizm nedir?

Fransız Aristokrat ve yazar olan Marquis De Sade tarafından ilk defa 18. yüzyılın sonlarında kullanılan bir kavram olan "sadizm", insanlara zarar vermekten haz duymak, mazoizm ise kendine zarar verilmesi talebiyle cinsel yaşantının yaşanmasıdır. 

Acı da cinsel uyaranlardan bir tanesidir. Bu acının sınırları vardır. Karşı tarafa zarar vermeyecek şekilde güç kullanmak sadizm ya da mazoizme girmez. Sadizm ya da mazoizm, sistemli, her ilişkisinde, acı verme ya da hissetme talebiyle harekete geçilmesi halidir. 

Sadizm ve mazoizmin sınırları, insanların yetişkinlik, donanım, bunu kullanma biçimleriyle çok ilintili bir şeydir. Aksi halde ciddi zarar verici sonuçlar doğurabilir. Sadizm ve mazoizmden söz ederken biraz daha dikkatli olmak gereken bir durum var; çünkü kapalı kapılar ardında seslerini duyuramayan insanlar var.

İnsanlara zarar vererek seksüel anlamda zevk almak çoğu kişinin kabullenemediği bir durumdur.

Fiziksel anlamda zarar görmek, bağlanma gibi bazı davranışlar mazoşist kişinin hoşuna gider ve kendisine bu şekilde davranılmadığında cinsel olarak tatmin olmazlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat