Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saçları seyrek olan kişiler saçlarını nasıl güçlendirebilir?

9,752
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saçları seyrek olan kişiler saçlarını nasıl güçlendirebilir?

Saçlarımızda seyrelme, dökülme, incelme, minyatürleşme hayatımızın belli evrelerinde hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen en önemli saç problemlerinden bir tanesi.  Bu durumlarda halk arasında kullanılan pek çok ürün var. Bunlar dışarıdan uygulanan çeşitli yağlar, ekstraklar, yağlar moda şeklinde devamlı çıkıyor. Fakat bu ürünler saçımızı beslemiyor. Saçımıza iyi gelmiyor. Özellikle halk arasında çok fazla kullanılan sarımsak, saçların kesilmesi, kısa tıraşlanması gibi uygulamaların hiçbir faydasının olmadığını belirtmek gerekiyor. Peki nasıl güçlendireceğiz bu saçlarımızı... Öncelikle kullanacağımız ürünlerin kendi saçımıza zarar vermemesi lazım. Derinizi tahriş etmemeli, saçlara zarar vermemeli. 

Kullanacağınız saç bakım ürünlerinin içerisinde paraben, silikon, Saodyum Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES) maddeleri bulunmamalı. Yani saçınızı deterjanla değil, doğal, iyi bir şampuanla yıkamalısınız. 

Diğer taraftan kullandığınız ürünlerin mutlaka kan dolaşımına geçtikten sonra saç kökünü, anagen evresini uyarıcı; onların kalınlaşması ve büyümesi için uyarıcı olan etken maddeler içermiş olması gerekir. Bitkisel kök hücre teknolojisinden faydalanılan Trixowell serum ve Trixowell şampuan içerisinde bulunan bu maddeler saçları canlandırır.

Saçlarımızı incelten, zayıflatan, kopmalarına, kırılmalarına yol açan önemli bir faktör de dış etmenlerdir. Günlük yaşam içerisindeki koşuşturma, egzoz gazları, kirli hava, sigara dumanı, kuaförlük hizmetleri, perma, fön ve boya gibi işlemler saçlarımızın dışarıda görünen tabakasını yıpratır, kopmalara ve kırılmalara neden olur. Bu nedenle saçlarımızda kullandığımız şampuan ve serum içerisinde saçlarımızın dış tabakasını kuvvetlendirecek, onları zırh gibi koruyacak, daha parlak hale getirecek, dik durmalarını sağlayacak, onlarda antiaging etkisi yapacak, gençleştirecek bir ürün kullanmamız gerekiyor. Bu ürünler de Trixewell şampuan ve serum içerisinde bol miktarda bulunuyor. Beta glukan, hidrolize keratin gibi maddeler kopmaları azaltıyor, saçın kuvvetini yüzde 20 artırıyor, saçı daha parlak hale getiriyor.  

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat