Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saçımızın sağlıklı olması için diplerine nasıl bakım yapmalıyız?

19,212
kez izlendi
Puan: 4.55 / 5
Detaylı Açıklama

Saçımızın sağlıklı olması için diplerine nasıl bakım yapmalıyız?

Saçlarımızın sağlıklı olması için en önemli bakım noktası, saç diplerinin sağlığıdır. Çünkü saçlarımız köklerinden uzarlar ve saç diplerinden beslenirler. Oksijen alırlar ve dış ortamdan gelen maddelerden de aynı oranda etkilenirler. Öncelikle saç diplerimizi temiz tutmaya dikkat etmeliyiz. Saçlarımızın tipine göre; yağlı saçları gün aşırı ya da haftada 2 kere, kuru saçları ise daha az yıkamak saç diplerimizin yabancı maddelerden arınmasını sağlar, daha iyi oksijen almasına yardımcı olur.

Saç diplerimizi etkileyen kepeklenme veya egzama gibi bir durum varsa, bu noktada uygun şampuanları kullanmak ya da uzman hekimin önereceği saç diplerini rahatlatacak ilaçlardan faydalanmak gerekir.  Aksi takdirde kaşınma gibi durumlar saç diplerimizin zedelenmesine, tahriş olmasına neden olabilir. Bu tür bakımları ihmal etmemek gerekir. 

Cansız ve zayıf saçlara sahipsek, saç diplerine yapacağımız vitamin kürleri, özel yağların kullanılması yine saç diplerini besler, saçlarımızın daha elastik, parlak ve canlı olmasını sağlar.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat