Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç ekiminde süreç nasıl işler?

41,938
kez izlendi
Puan: 4.79 / 5
Detaylı Açıklama

Saç ekiminde süreç nasıl işler?

Her hastanın saç kalitesi, saç kalınlığı birbirinden farklıdır. Bunlar da saç ekimi sonucunu etkiler. Bu nedenle her türlü detayı ilk baştan konuşmak gerekir. Hastanın açıklığı ne kadar, tek seansta kapatılabilir mi kapatılamaz mı, saç ekiminin başarılı olması için kaç seans gerekiyor ve bu saç kalitesi ile hasta nasıl bir sonuç alabilir gibi soruların yanıtlanması, bu konulara vurgu yapılması gerekiyor. 

Hasta cerrah ile görüştükten ve saç ektirme işlemine karar verdikten sonra süreç hızlı bir şekilde ilerler. 

Hasta saç ekimi sürecine girdiğinde öncesi-sonrası karşılaştırılması yapılabilmesi için öncelikle bir fotoğrafı çekilir ve ardından FUE tekniği uygulanacaksa saç 1 numaraya kadar kısaltılır. Çünkü saç kökleri FUE tekniğinde tek tek alınır. 

Saçlar tıraş edildikten sonra saçlar yıkanır ve hastaya lokal anestezi yapılır. 

Lokal anestezi süreci saç ekiminin hasta için en zor kısmıdır. Saç ekiminden önce ortalama 5 - 10 dakika süren ve çok ince iğnelerle saç derisine enjekte edilen lokal anestezi işlemi yapılır, alıcı ve verici saha ile birlikte tüm kafa derisi uyuşturulur. Bu sayede hasta greftlerin alınma sürecini çok konforlu geçirir.

Saç ekimi operasyonunda saç köklerinin alınma işlemi yaklaşık 1,5 - 2 saat sürer. Bu süre içinde cerrah ortalama 3000 - 3500 adet greft çıkarabilir. Ancak hastanın ihtiyacına ve saç sıklığına göre bu sayılar 4500 - 5000 adete kadar çıkabilir veya 2000 adete kadar inebilir. Bunu belirleyecek kişi hastanın beklentileri ve saç köklerinin durumuna göre cerrahın kendisidir. 

Ortalama 2 saatin sonunda hasta için yarım saat kadar mola verilir. Bu hasta için ihtiyaç ve yemek molasıdır. Ardından hasta tekrar operasyona alınır ve bu sefer saç köklerinin ekileceği kanalların açılması işlemi başlar. Bu işlem de yaklaşık 30 - 40 dakika sürer.  Ardından alınan greftler bu bölgelere ekilir.

Saç ekiminde ekim yönü ve ekim sıklığı aşaması çok önemlidir ve doğal görünüm için en önemli aşamalardan biridir. 

Saçların ekim işleminden sonra, yani yaklaşık 6 - 7 saatin sonunda hasta gayet konforlu bir şekilde kalkıp evine girebilir.

İki gün sonra hastayı tekrar misafir ederiz ve saçlarını nasıl yıkaması gerektiğini gösterip ilk yıkaması yapılır. Çünkü ilk 15 günlük süreç çok önemlidir ve bu süre içinde saç ekimi yapılan bölgelerin herhangi bir zarar görmemesi, travma ile karşılaşmaması gerekir. Hastaya saçlı bölge bakımı ile ilgili eğitim verildikten sonra hasta yıkamalarına evde kendi devam edebilir.

Saçların çıkması 3 - 4 ay sonra gerçekleşir. 

Saç ekiminden sonra bakım hakkında bilgi almak için izleyin: Saç ekildikten sonra çıkan saçlara özel bakım gerekir mi?


Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat