Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç ekimi yöntemleri nelerdir?

12,010
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saç ekimi yöntemleri nelerdir?

Saç ekimi için uygulanan FUT tekniğinde saç köklerinin alınabilmesi için bir cerrahi işlem uygulanır. Bu işlemde ömür boyu dökülmemek üzerine kodlanmış saç kökleri için ense ve kulak bölgesinde yaklaşık 3 - 4 cm genişliğinde ve 20 - 25 cm uzunluğunda bir deri parçası çıkarılır ve çıkarıldıktan sonra ensedeki bu geniş yara dikişilerle kapatılır. 10 gün sonra bu dikişler alınır. 

Saç ekiminde FUT yönteminin dezavatanları

Tam açılımı "foliküler ünite transplantasyonu" olan FUT yöntemi ile uygulanan saç ekimi operasyonundan sonra hastada çok şidddetli ağrı olması ve bölgede kalıcı iz kalması, bu uygulamanın dezavatanları olarak sayılabilir. Bu nedenle bu yöntem artık ülkemizde hemen hemen hiç kullanılmamaktadır. Daha az tercih edilir. Tüm dünyada uygulaması devam etse de; Amerika'da ve Avrupa'da devam etse de Türkiye'de FUT tekniği çok tercih edilmemektedir.

Saç ekiminde FUE tekniği

Tam açılımı "foliküler ünite ekstraksiyonu" olan FUE tekniği 2000'li yılların başında geliştirilmeye başlanmıştır. Geliştiricileri Avusturalya'lı iki dermatologdur. FUE tekniğinde saç köklerinin alınması için mikromotor ile çalışılır. Saç greflerini çıkartmak için kullanılan aletler 0.7, 0.8 ya da 0.9 mm kalınlığında, iğne gibi boru şeklinde bıçaklarla deri delinir ve cımbızlarla saç kökü tek tek çıkarılır. Bu nedenle bir çizgi şeklinde iz oluşmaz. FUE tekniği tamamen izsiz bir yöntem değildir. Saçlar FUE tekniğinde, çok kısa kesildiğinde nokta nokta, dikkatli bakıldığında görülebilen izler bırakır ancak saçlar uzadığında saçlar tüm bu izleri kapatır ve saç ekimi işlemi belli olmaz. Ağrısız, kansız ve izsiz denilen FUE tekniği böyle bir tekniktir ve saç ekimi yapan cerrahlar ağırlıkla FUE tekniğini kullanır.

Günümüzde saç ekimi yöntemleri arasında bahsedilen kök hücre ya da saç klonlama yöntemleri adı altında uygulanan işlemlerin literatürde yeri yoktur.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat