Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç ekimi uygulamasında kök (greft) nasıl hesaplanır?

4,707
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saç ekimi uygulamasında kök (greft) nasıl hesaplanır?

Normalde bizim saç sayımız, saç adedimiz ortalama 120 bin teldir. Bu teller köklerden dünyaya çıkarlar. Türkçede greft dediğimiz, köklerin içinden 1'li, 2'li, 3'lü saç kılları çıkabiliyor. Ortalama olarak her saç kökünden 2-3 saç teli çıkar. Dolayısıyla 3000 greft ekeceğimizi söylediğimiz zaman çarpı 2.7, o da eşittir yaklaşık olarak 8000-8200 tel olduğunu rahatlıkla hesaplayabilirsiniz. 

Saç ekim uygulamasında ekim yapılacak yer çok önemlidir. Özellikle ön körfez ekimleri en zor ekimlerden bir tanesidir. Çünkü alan küçüktür, ama oraya öyle bir sık ekim yapmak lazımdır ki, öndeki perçemin sıklığının yakalanması gerekir. Yani körfez bölgesinde saç ekimi gerçekten en zor ekimlerden bir tanesidir. O küçücük bir alana 2000 kök koyabiliyoruz.

Saç ekimi ile ilgili daha fazla bilgi için: 

444 3 789 - 0216 474 54 54

Ekilecek kök miktarını, uzman güzel bir çizimle, matematiksel hesaplarıyla size ekim öncesinde sunmak zorundadır. Dolayısıyla açıklığın büyüklüğüne göre greft hesaplaması yapılmaktadır. Kabaca komple bir açıklık varsa en az 6000 kök koymak gerekir. Küçük alanlarda koyulması gereken greft sayısı 1500-2000'den aşağı olmaması gerekir. Bu nedenle doktorlardan size muayene sırasında matematiksel bir şekilde anlatmasını istemelisiniz. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat