Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç ekimi sonrasında saçlar ne zaman çıkar?

54,823
kez izlendi
Puan: 4.95 / 5
Saç ekimi sonrasında saçlar ne zaman çıkar?
Saç ekiminde grefler yerine yerleştirildikten sonra her bir greftin altında çok minik bir kan damlası olabilir ve bunlar kuruduğu zaman kabuk halini alabilir. Bu kabuklu görünüm yaklaşık 15 gün kadar sürer. 10 - 15 gün sonunda günlük yıkamalarla bu kabukların hepsi temizlenecek ve ekilen grefler görünür hale gelecektir. Ekilen greflerin üzerinde kıl da vardır ve ilk 15 günlük, 3 haftalık dönemde hastaya hoş bir görünüm sağlar. Hasta sanki uzamakta olan yeni çıkan saçlarıyla yeni bir hayata başlıyormuş görünümü verir ancak 3. ve 4. haftadan sonra bu saçlar yıkamalar sırasında yavaş yavaş dökülmeye başlar. Biz buna şok dökülme dönemi denir. 

Saç ekimi aşamaları

Grefler deriye yerleştirildikten sonra saçı üretecek saç kökünün beslenmesi, kanlanması gerekir. Bu dönem içerisinde; kanlanıncaya, besleninceye kadar, üretime geçinceye kadar, yani dinlenme fazında üzerindeki saçı döker. Bazı hastalar çok az miktarda, yüzde 20 - 30 gibi dökülmeler de olabilir. Dökülme oranı önemi değildir. 3 - 3,5 ay sonra ekilen saç kökleri saç üretmeye başlar ve yeni saçlar çıkar. 3 - 3,5, en geç 4 ay sonra saç ekimi yaptıran kişi yeni saçlarına kavuşur. 

Ekilen saçlar ne zaman çıkar

İlk çıkan saçlar çok örtücü değildir. Mat, kıvırcık, ince ve taranması, fırçalanması zor olan saçlardır. Bunların zaman içerisinde kalınlaşması, tam anlamı ile saç şeklini alması, normal saç kalınlığına ulaşması bir yılı alabilir. Hastanın saç ekimi sonucunu tam olarak alması, ekilen grefler sonucu çıkan saçların tam bir kapatıcılığa ulaşması 13 - 14 ayı bulabilmektedir.
Moda & Güzellik Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat