Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç ekimi operasyonu ciltte iz kalmasına neden olabilir mi?

8,691
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saç ekimi operasyonu ciltte iz kalmasına neden olabilir mi?

Saç ekimi operasyonlarından sonra deride iz kalır fakat bu miktar uygulanan yönteme göre değişmektedir. 

Saç ekiminde FUT tekniği

Cerrah saç ekiminde FUT tekniğini uyguladıysa; ense bölgesinden ve kulak üzerinden saçlı greflerin alınması için uzun bir kesi yaptıysa ve bir deri şeridi çıkardıysa o zaman burada kalacak olan iz geniş olabilir ve belirgin halde kalabilir. FUT tekniğinden FUE tekniğine yönelinmesinin sebebi de budur. 

Daha önce uygulanan FUT tekniğinde normalde kısa saçlarda çok belirgin olan bir iz ve hastayı günlük yaşamında çok rahatsız eder. Bu nedenle saç kesim yöntemleri ile kapatılmaya çalışılır. 

Saç ekiminde FUE tekniğinin avantajları

Günümüzde kullanılan FUE tekniğinde izler vardır ancak belirgin değildir ve rahat bir şekilde kamufle edilebilir. Çünkü saç greflerini çıkartmak için kullanılan aletler 0.7, 0.8 ya da 0.9 mm kalınlığında, iğne gibi boru şeklinde bıçaklarla deri delinir ve cımbızlarla saç kökü çıkarılır. Çıkartıldıktan hemen bir iki gün sonra deri kontraktı olur ve kapanır, iyileşme prosesi başlar ve 24 saat sonunda saç alınan bölgeden su geçmesinin bir zararı olmayacak noktaya gelir. Bunun sonucunda kalan iz de çok minik olur. Ancak FUE yöntemi yaptıran kişi saçlarındaki verici sahayı jilet veya ustura ile tıraş ederse dikkatli bakıldığında görülebilecek, toplu iğne başı kadar beyaz, nokta nokta izler olabilir ama bunlar saçlı deri içerisinde olduğu için uzayan saçlar tarafından kamufle edilir ve kesinlikle anlaşılmaz.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat