Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç ekimi işlemi kime yaptırılmalı?

31,476
kez izlendi
Puan: 4.56 / 5
Detaylı Açıklama

Saç ekimi işlemi kime yaptırılmalı?

Saç ekimi ya da saç trasplantasyon cerrahisi saçlı deri anatomisini çok iyi bilen estetik ve plastik cerrahi uzmanları ya da dermatologlar tarafından uygulanması gereken bir işlem. Türkiye'de ve dünyada pek çok uzmanlık dalı tarafından bu işlem uygulanabiliyor. Ancak bu uygulamada ortak taraf şu ki, bu kişiler saç ekimi konusunda özel olarak eğitim almış, kendilerini yetiştirmiş, çok tecrübeli olan kişiler. 

Genel olarak bakıldığında saç ekimi yapacak cerrahın, saç ekiminden sonra oluşabilecek komplikasyonlarla başa çıkabilecek bilgiye ve yetiye sahip olması gerekiyor. Bu, çok önemli. 

Saç ekimi yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler

Saç ekimi kime yaptırılmamalı gibi bir soru da söz konusu. "Saç ekimi uzmanı"na saç ekimi yaptırılmamalı. Çünkü saç ekimi uzmanlığı gibi bir dal yok. Ülkemizde böyle bir uzmanlık dalı bulunmuyor. Bunun özellikle verilen bir sertifikası veya diploması bulunmuyor. Saç ekimi plastik cerrahlar ve dermatologlar tarafından tecrübelerle kazanılmış bir durum bu. Bu nedenle saç ekimi yapan kişilerin de çok iyi araştırılması gerekiyor.  Bu anlamda saç ekimi amacıyla giden bir hastanın, saç ekimi için bilgi aldığı kişinin unvanlarını sorması gerekir. Uzman hangi branşla ilgileniyor, doktor mu, daha öncesinde ne kadar saç ekimi yapmış, hastaların isimleri, örnekleri, fotoğrafları bulunuyor mu gibi soruların yanıtı alındığında görüşülen kişinin doğru kişi olup olmadığı, o kişinin saç ekme konusunda ne kadar uzman olduğu da görülebilir.  

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat