Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç ekimi ile ekilen saçların ömrü ne kadardır?

44,842
kez izlendi
Puan: 4.59 / 5
Detaylı Açıklama

Saç ekimi ile ekilen saçların ömrü ne kadardır?

Saç restorasyonu operasyonu ile ekilen saçlar ömür boyu dökülmez çünkü ekilen saçlar ömür boyu dökülmemeye kodlanmış, genetik olarak sağlam yapıda olan saçlardır. Bunlar ense bölgesinden ve kulak üstünden alınan saçlardır ve bu bölgedeki saçlar ömür boyu dökülmemek üzerine kodlanmıştır. 

Erkeklerde ense bölgesi ve kulak üstündeki saçlar ömür boyu dökülmez ve transfer edildikteki yerlerde de bu özelliklerini korudukları için saç ekimi işlemi kalıcı bir işlemdir.

Saç ekimi sonrasında saçların kaybedilmesi

Hastalardan kimi zaman "saç ektirdim ancak saçlar hiç çıkmadı veya döküldü" şeklinde şikayetler gelebilmektedir. Bunun sebebi saç ekimi yapılan yerde grefler alındıktan sonra çok uzun sürelerde ekilmeleri ya da uzun süre açık havaya, sıcak ortama maruz kalmaları veya ekim sırasında saç köklerinin hasar görmeleri nedeniyle saçlar çıkmayabilir. 

Saç ekimi yaptırdıktan sonra saçlar çıkmış olmasına rağmen saçta dökülmeler olması ise ekilen saçların da bir yaşam döngüsü olmasından kaynaklanır. Yani tıpkı sağlıklı köklerdeki saçlar gibi onlar da zaman içinde dökülüp tekrar çıkabilir. Kafa derisindeki saçların 3 - 5 yıllık uzama devirleri, 2 - 3 aylık bir dinlenme devri, 1 - 2 aylık kataken adı verilen yok olma devri vardır. Saçların yaklaşık yüzde 10'u dökülme evresi içerisindedir. Günlük olarak 50 - 100 adet tel zaten dökülür. Ekilen saçlar da bu döngüleri yaşar, dökülür ve zaman içinde tekrar çıkmaya başlar.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat