Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç ekimi acı veren bir işlem mi?

25,123
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
Detaylı Açıklama

Saç ekimi acı veren bir işlem mi?

Saç ekimi operasyonlarında hastanın verici sahasının uyuşturulması gerekir. Bu nedenle bu bölgeye bir lokal anestezi uygulanır. 


Lokal anestezi sırasında deriye uygulanan madde kişide bir miktar ağrı ve yanma hissi oluşturabilir. Hissedilen ağrı, kişinin ağrı eşiğine göre değişebilir. Bazı kişiler lokal anestezi sırasında hiçbir şey hissetmezken, bazıları da çok ağrı hissettiğinden bu işlemin daha yavaş olmasını isteyebilirler. 

Saç ekiminde ağrı hissi

Lokal anestezinin yapılma süresi en fazla 5 - 10 dakikadır ve anestezi yapıldıktan sonra verici saha, yani greflerin alıncağı bölüm tamamen uyuştuğu için hasta hiçbir şey hissetmez. 

Saç ekiminde FUE tekniği ile yapılan ameliyat sırasında greflerin çıkarıldığı süre içinde hastaların pek çoğu uyur, televizyon seyreder veya sohbet ederler. Herhangi bir acı, ağrı hissi yaşamazlar.

FUE tekniği ile yapılan saç ekimi işleminden sonra hastaların %10 veya 15'inde 1 hafta sonra hafif bir ağrı olabilir. Bu da hafif ağrı kesicilerle tölere edilebilecek bir ağrıdır. Hastalarında %80 - 85'inde ve hatta %90'ında ise hiçbir ağrı hissi olmaz. Bu sebeple saç ekimine ağrılı bir işlem demek çok doğru olmaz.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat