Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç ekildikten sonra çıkan saçlara özel bakım gerekir mi?

23,976
kez izlendi
Puan: 4.94 / 5
Detaylı Açıklama

Saç ekildikten sonra çıkan saçlara özel bakım gerekir mi?

Saç ekimi yapıldıktan sonra çıkan saçlara özel bir bakım yapılması gerekmiyor ama saç ekildikten sonraki ilk 15 günlük süre içinde özel bir ihtimam göstermek gerekir çünkü ekilen greflerin bir yere çarpılmaması, dokundurulmaması ve onları travmadan korumak gerekiyor. Ekim anında grefler kanallara konulduktan sonra o bölgeye herhangi bir dikişi atılmıyor ve yapıştırma işlemi yapılmıyor. Grefler orada sadece kan pıhtısı ile duruyor. Bu nedenle en ufak bir temasta ortamdan çıkmaları ve ameliyatın ziyan olması gibi bir tehlike söz konusu. 

Saç ekimi operasyonundan sonra 15 gün süresince saç ekimi yapılan bölgeyi travmadan uzak tutmalı, herhangi bir yere çarpmamalı, başa herhangi bir şekilde bere, bandana ve şapka türü yapılacak temas edecek ürünler takmamalıyız. Kafa bölgesini açıkta bırakmalıyız. 

İlk 15 gün süresince yapılan yıkamalar da özel bir ilgi ister. Bu yıkamalarda uygulamanız gerekenler saç ekimi yaptırdığınız merkez tarafından da ayrıca öğretilmelidir ve ilk birkaç yıkama saç ekimi merkezinde gerçekleştirilecektir. En önemli nokta yıkarken greflerin olduğu bölgelere çok nazik davranmanız ve greflere zarar vermemeniz. Yıkadıktan sonra havlu kullanmamalı, ilk 15 gün süresince kafanızı kaşımamalısınız. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat