Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç dökülmesine karşı ne tür şampuanlar kullanılabilir?

13,648
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saç dökülmesine karşı ne tür şampuanlar kullanılabilir?

Saç dökülmesine karşı kullanacağımız şampuanların ilk önce doğal ürünler ihtiva etmesi ve bize zarar vermemesi lazımdır. Bu çok önemlidir. Piyasadan alacağınız, marketlerde satılan ürünlerin büyük bir çoğunluğunun içerisinde, muhteviyatında vücuda zararlı bazı maddeler bulunmaktadır. 

Oysaki şampuanların içeriğinde deride tahrişe ve saç kaybına neden olabilen Saodyum Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES), parabenler ve silikon türevleri olmamalıdır.  Özellikle Saodyum Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES) gibi ajanlar deterjanlarda, ürünün daha çok köpürmesi için kullanılan maddelerdir. Keza paraben, silikon gibi maddeler de deride tahrişe yol açar. Bu nedenle özellikle cildi çok hassas olan kişilerde, atopik dermatiti olan kişilerde bu ürünlerin kullanımından kaçınmak gerekir. Çünkü bu tür ürünler cilt problemlerine bağlı olarak saçlarda da dökülmelere yol açabilir. 

Trixowell şampuan içerisinde cildimizi tahriş edebilecek ve zarar verebilecek bu etkin yüzey aktif maddeleri dışında ürünler kullanılır. Bunlar için de yüzyıllardır Güney Amerika yerlileri tarafından kullanılan sabun ağacı özütü kullanılmıştır. Bu, saçları köpürtmeye yarar. Sabun ağacı özütü tamamen doğaldır ve yenilebilir bir yüzey aktif maddedir.  Bunun dışında saçların dökülmesini önlemek ile birlikte saçların canlılığını artıran, onları kalınlaştıran, parlak hale getiren, dış tabakasını koruyan antioksidan maddeler ve keratin yer alır. Bunların tümü bir araya geldiğinde saçların dökülmesi önlendiği gibi saçlara antiaging etkisi yapması söz konusudur. Böylece saçlar gençleşir, yaşlanması durdurulur. 

Saçların dökülmesini önlemek için saçları dış etkilerden koruyan bir ürün kullanmanız gerekir. Bu hem serum hem de şampuanlar için böyledir. 

Saçlar ultraviyole ışınlarından, güneşin zararlı etkilerinden, tuzlu sudan, havuzların klorundan, kuaförlük hizmetlerinde kullanılan boyalardan, perma işlemlerinden, kimyasal maddelerden korunması, yıpranmasının azaltılması gerekir. Bu da doğal, saça ve saçlı deriye zarar vermeyen antioksidan özellikli maddelerin, koruyucu keratin tabakalarının bulunduğu saç bakım ürünleri ile mümkündür. 

Bu nedenle bir saç bakım ürünü alırken şunlara dikkat etmek gerekir: Saç bakım ürünü Saodyum Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES), paraben ve silikon türevleri içermemeli. Saç bakım ürününde antiaging özellikli maddeler ve koruyucu keratin bulunmalı.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat