Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç dökülmesi olanlar nasıl bir şampuan seçmeli?

3,574
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saç dökülmesi olanlar nasıl bir şampuan seçmeli?

Saç dökülmesi olanların özellikle saç köklerini ve saçlı deriyi tahriş edip saç dökülmesini daha da hızlandırabilecek şampuanlardan kaçınmaları gerekir. Bazı şampuanların içindeki aktif maddeler daha yoğun olduğundan saç dökülmesini hızlandırabilir. Bu tür şampuanların içeriğini dikkatlice takip edip bunları tercih etmemek gerekir. 


Akılda tutulması gereken bir önemli nokta şampuanın hiç bir zaman tek başına tedavi edici olmamasıdır. Şampuan saçı temizlemek için kullanılır. Bunların içindeki aktif maddeler az miktarda saç köklerine nüfuz ederek etkili olabilir. İçeriğinde saw palmetto yağı, biotin, dexpanthenol gibi maddeler bulunan şampuanlar saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur. 

Günümüzde bir çok şampuanın içinde bu maddeler bulunur. Ayrıca ısırgan otunun pek çok faydasının yanı sıra saçlı derideki kan dolaşımını hızlandırması, saç köklerine daha fazla besin gitmesi sonucu saçların daha parlak olmasını sağladığı da bilinir. Bu nedenle ısırgan otu özü içeren şampuanlar kullanılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat