Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Saç dökülmesi için Trixowell şampuan nasıl kullanılır?

10,210
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Saç dökülmesi için Trixowell şampuan nasıl kullanılır?

Genellikle halk arasında şampuanların nasıl kullanılması gerektiğine dair bir kafa karışıklığı vardır. Kimileri saçları çok yağlı olduğu için günde 2 kere, hatta 3 kere yıkamasının gerekli olduğunu düşünür. Kimileri çok fazla yıkamanın zararlı olduğunu düşünüyor. Aslında bunun bir orta yolunun bulunması lazım. 

Eğer saçlarınız çok yağlı ise, çok fazla kirleniyorsa bu sizin vücudunuzla, deri yapınızla ilgili bir şeydir. Cilt yapınız ile alakalı olarak saçlı derinizin aşırı yağlanması şampuan ya da medikal tedavi ile düzelmez, saçınızın yağlanma miktarı azalmaz. Bilakis, saçınızı yağdan arındırmak için çok sık yıkıyorsanız vücut saçınızı korumak, ona bir parlaklık vermek için ürettiği sebumu, yağı daha fazla üretecektir. Yani siz saçlarınızı daha fazla sık yıkarak vücudunuzun daha fazla yağ üretmesi için tetiklemiş olursunuz. Bu nedenle günde en fazla 1 kere saçın yıkanması gerekir. Olabiliyorsa 2 günde 1 kere şeklinde olması daha uygundur ancak bu kişinin kendi hijyenik durumuna göre, spor alışkanlıklarına, hayatına göre düzenleyeceği bir şeydir. 

Şampuanın doğru kullanılma şekli

Şampuan uygulanırken saça nasıl uygulandığı da çok önemlidir. Çünkü Trixowell şampuan içerisinde veya saçımıza kullandığımız  yararlı ürünleri içeren başka şampuanların etki etmesi için şampuan kullanılırken hemen durulanmamalıdır. Şampuan, köpürtüldükten sonra kafamızda bir miktar, yaklaşık 2-3 dakika kalması gerekir. Bu 2-3 bekledikten sonra şampuanı saçımıza friksiyonla yedirmek, aktif maddelerin deriye temas etmesini sağlamak ve temas süresini, deriye geçirme oranlarını artırmak çok önemlidir. 

Saç dökülmesine karşı şampuan içerisinde kullanılan Güney Amerika'daki cüce kaktüs bitkisi saw palmetto bitkisinin etken maddesinin etkilemesi veya başka maddenin etkilemesi için mutlaka şampuanı saçta mutlaka friksiyon yöntemi ile uzun süre tutmak gerekir. 

Saç dökülmesine karşı şampuan kullanımında önemli olan kullandığınız ürünün, şampuanın belli bir süre, en azından 2-3 dakika kafa derinize temas etmesi ve uygulama etkinliğinin artırılmasıdır

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat