Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sabit disk nasıl yedeklenir?

7,207
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sabit disk nasıl yedeklenir?

Sabit diskinizi yedeklemeniz hayati verilerinizi korumanızı sağlar. Sabit diskinizideki verileri çeşitli yöntemlerle yedekleyebilirsiniz. En basit yöntem yedeklemek istediğiniz verileri kopyala yapıştır yaparak harici disk, DVD ya da taşınabilir flash bellek gibi güvenli alanlara taşımanızdır.

Yedekleme işlemleri için profesyonel yazılımlar da kullanabilirsiniz. Bunun için yazılmış özel programlar bulmak mümkün. Bu programlarla çok büyük boyutlu verileri ya da veritabanlarını yedekleyebilirsiniz. Veri tabanı yedeklemek için özel yazılımlar da kullanabilirsiniz.

Windows'un kendi aracını kullanarak sabit diskinizi yedeklemeniz için Denetim Masası'nda > Sistem ve Güvenlik bölümündeki Dosya Geçmişi menüsüne ulaşmanız ve buradaki File Recovery veya Dosya Kurtar bölümünden "bir yedekleme ayarla" işlemini yapmanız gerekir. Bundan sonra bilgisayarın yönlendirmesi ile yedeklemek istediğiniz dosyaları ve nereye yedeklemek istediğinizi seçebilirsiniz. Burada isterseniz verilerinizi bilgisayarınızdaki ikincil sabit diske veya DVD, harici disk gibi alanlara kaydedebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat