Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ruşeymi nasıl tüketmek gerekir?

22,554
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ruşeymi nasıl tüketmek gerekir?

Buğday ruşemi tüketiminde dikkat edilmesi gereken ilk nokta iyi korunmuş ve stabilize edilmiş olmasıdır. Ruşeym havadan çok etkilenen bir madde olduğundan havayla temas etmemesi çok önemlidir. Ürün doğrudan değirmenlerden temin edilmemeli, ısıl işlem ile stabilize edilmiş, vakumlu ambalajlarda satılan ürünler tercih edilmelidir.

Ruşeym açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır. Hava almayan kavanoza koymamız gerekir. Eğer çok uzun süre kalacaksa dipfrizde saklanabilir.

Güçlü bir kalp ve beyin ile her zaman capcanlı olmak için günde 2 yemek kaşığı buğday ruşeymini ana öğünlerde salatalara, çorbalara, yoğurda veya köfteye ekleyebilirsiniz.

Sağlıklı beslenmek isteyen, lif içeriği yüksek bir beslenme planı uygulamak zorunda olan veya zayıflamak isteyen kişiler ruşeymi günlük beslenme planlarına çok kolay dahil edebilirler. 

Bal ve soğuk süt veya ayran ile karıştırılıp meyve salatalarına, tatlıların üzerine ilave edilip, kahvaltı veya ara öğünlerde tüketilebilir. Yemek öncesi veya sonrası fark etmez. Ama bir gıda maddesi ile karışık olarak, tavsiye edilen dozlarda alınması daha iyi olur.

Bir öğünde ancak bir çorba kaşığı, günde iki çorba kaşığı rüşeym alınmalıdır. Fazlası tavsiye edilmez. Her türlü hamur işi, ekmek, pasta, börek ve tarhana reçetelerine dahil edilebilir. Fermente ürünlerdeki faydalılığı daha yüksektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat