Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ruşeym tüketirken nelere dikkat etmek gerekir?

20,346
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ruşeym tüketirken nelere dikkat etmek gerekir?

Buğday ruşeymi tüketiminde ruşeym kaynağı çok önemlidir. Endüstriyel ortamda üretilmiş, bilimsel metotlarla korunmuş ve stabilize edilmiş olması gerekir. Aksi takdirde ruşeymden istediğimiz faydayı alamamış oluruz. Rüşeym ilaç değildir, fakat ilaç gibi korunup, kullanılmalıdır. İtina edilmeden üretilen ve iyi korunmamış rüşeym örnekleri önemli bir kirlilik kaynağı olup, kolayca küflenip böceklenir. 


Vakumlu olması önemlidir. Eğer ruşeym hava alırsa bütün antioksidan içeriğini sağlayan maddeleri zamanla kaybeder. Ambalajı açılan örnekleri hava almayan kavanozlarda,  buzdolabında, hatta uzun süreli kullanımlarda derin dondurucuda  saklanmalıdır.

Hamilelerde ve emziren kadınlarda ruşeym tüketiminde mutlaka doktora danışmak gerekir. Bebeklere 8. aydan itibaren ek gıda olarak mamalara katılarak verilebilir. Çocuklar yetişkinler kadar tüketmemelidir, hazmı kolay değildir. Çocukların günde 2 tatlı kaşığı, yetişkinlerin 2 çorba kaşığı ruşeym tüketmesi tavsiye edilir. C vitamini ve fermente gıdaların içinde tüketilmesi ruşeymin faydalarını arttırır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat