Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ruşeym nasıl elde edilir?

17,346
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ruşeym nasıl elde edilir?

B kompleksi vitaminleri, E vitamini, fosfor ve folat bakımından zengin olan ruşeym buğdayın en alt kısmındaki embriyo ve skutellum tabakalarından oluşur.

Ruşeym buğdayın özü demektir. Buğdayın işlenerek una dönüştürülmesi sürecinde özel ayrıştırma işlemleri sonucunda elde edilir. 1 ton buğdaydan sadece 1-5 kg ruşeym elde edilir. Elde edildikten sonra çiğ tüketimi mümkün değildir. Bunun nedeni ham halinin hijyenik olmamasıdır. Aksi halde vücuda bakteri girebilir ve farklı hastalıklara neden olabilir.

Buğday ruşeymi lif ve antioksidanlar yönünden son derece zengindir. Buğday ruşeymi elde edildikten sonra doğru şartlarda, havayla temas etmeden, sıcak ve ışıktan korunarak saklanmalıdır. Ruşeymin mutlaka ısıl işlem ile stabilize edilmesi gerekir.

Doğru koşullarda üretilmeyen ve ambalajlanmayan buğday ruşeymi en önemli özelliklerini kaybeder. Bu yüzden doğru ambalajlanmış ruşeym tercih edilmelidir. Bunun için vakumlu ve hava almayan ambalajların kullanımı şarttır. Bu şekilde müşteriye ulaşan ruşeymin tüketime uygun olduğu kolaylıkla anlaşılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat