Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ruşeym diyette kullanılabilir mi?

8,606
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ruşeym diyette kullanılabilir mi?

Buğday ruşeymi diyette rahatlıkla kullanılabilir. Lif değeri ve antioksidan içeriği yüksek, tokluk hissi veren lezzetli bir besin maddesidir. 

İçeriğinde yüksek miktarda glutation,  lesitin, esansiyel yağ asitleri ve biyolojik değeri yüksek proteinlerin yanı sıra fosfor, kalsiyum, çinko, demir, manganez, selenyum ve krom bulunur. 

Ruşeym besinsel lif ve prebiyotik miktarı yüksek miktarı yüksek, tokluk hissi veren lezzetli bir besin maddesidir. İçindeki hücre duvarlarından kaynaklanan prebiyotik maddeler kalın bağırsağa kadar ulaşır. Bu nedenle de kişinin tokluk süresi 5 saate kadar uzar. Kronik hastalıkların diyetlerinde de kullanılabilir.

Kolesterolü düşürme açısından önemli bir kaynaktır. İçinde hem lipid hem de karbonhidrat bakımından kolesterolü önleyen maddeler vardır. Kalın bağırsağa kadar ulaşan probiyotikler kolesterol emilimini azaltır. İnsülin üretimini ve glisemik indeksi düşürücü özellikleri vardır. 

Tüm bu özellikleri nedeniyle ruşeym diyet programlarına dahil edebileceğiniz sağlıklı ve tok tutucu bir besindir. Kronik hastalık diyetlerine de dahil edilebildiği gibi kolesterolünü düşürmek isteyenler buğday ruşeymi tüketebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat