Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Robotik saç ekimi nasıl yapılır?

3,907
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Robotik saç ekimi nasıl yapılır?

Robotik saç cerrahisi ile ilgili işlemlerde tamamen eğitimli, robotun A'dan Z'ye her şeyini kavramış bir doktora ihtiyaç vardır. Saç ekim cerrahisi konusunda uzmanlaşmış olmalıdır. Bu anlamda saç yapısı, köklerin eğimi gibi konularda da çok deneyimli olmalıdır. 

Bu doktorun yanında ise ona yardımcı olacak en az 2 asistan olmalıdır. Robotik saç cerrahisi bir takım çalışmasıdır. Saç ekimi uzmanı olan doktor, hangi bölgeye kaç kök ekilecek, hangi bölgedeki saçlar kaç derecelik açı ile açılacak, 1 santimetre kareye kaç adet saç kökü koyulacak gibi soruların cevabını çok iyi bilmeli, yani saç ekimi işleminin mimari projesini yapmak zorundadır. Bu nedenle robotik saç cerrahisinde sadece robot yeterli değidlri. Bu işlemi planlayacak ve tedaviyi takip edecek doktorun deneyimi ve bu konudaki becerisi büyük önem taşır. 

Saçlarımızın ön bölgesi 20-25 derecelik açı ile çıkar. Robotik saç cerrahisinde de robota bu anlamda istenen açı verilebilir ve titiz bir el işçiliği sonuçları alınabilir. Robotik saç cerrahisi ile ense bölgesindeki kıl köklerini sıfıra yakın hata payı ile aldıktan sonra, alınan kıl köklerinin yerleştirileceği kanalları da yine sıfıra yakın hata ve en doğal açı ile açma şansı elde edilir. Bu saç saç ekimi yaptıran kişiler için maksimum fayda anlamına gelir.

Klasik saç ekimlerinde ense bölgesindeki saçlar tane tane, fue adı verilen yöntemle toplanır. Fakat bu kökler toplanırken yaklaşık olarak yüzde 10 - 15 oranında bir saç kökü kaybı yaşanır. Çünkü motoru kullanırken açının, yani saç yönünün tam olarak hesaplanamaması söz konusudur. Robotik saç cerrahisindeki fire, enseden saç kökü toplarken hata payı neredeyse 0'a yakındır. Yüzde 1-2 hata payı mevcuttur. Dolayısıyla robotik saç cerrahisi ile ensedeki kıl kökleri maksimum başarı ile toplanabilmektedir.

Robotik saç cerrahisi ile ilgili daha fazla bilgi için:

444 3 789 - 0216 474 54 54

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat